ZWROTY

 

TERMIN ZWROTU

Zwroty zamówień internetowych 

Możesz dokonać zwrotu bez podania przyczyny, składając oświadczenie na piśmie (na adres: Taranko sp. z o. o. „E-SKLEP” ul. Marynarki Polskiej 73b, 80-557 Gdańsk ) lub za pośrednictwem wiadomości e-mail (na adres: bok@taranko.com) w terminie 30 dni od przyjęcia zamówienia do realizacji. 

Zwroty zakupów stacjonarnych

W naszych sklepach stacjonarnych obowiązuje termin 14 dni na zwrot. Zwrot wykonywany jest na karty podarunkowe. 

 

 

ZGŁOSZENIE ZWROTU & FORMULARZ

Zwracany produkt musi być odesłany w takim samym stanie w jakim został doręczony, nie może być uszkodzony czy zniszczony, nie może nosić żadnych śladów użytkowania oraz musi posiadać oryginalne metki i w miarę możliwości oryginalne opakowanie.

ABY DOKONAĆ ZWROTU NALEŻY:

 • Dokładnie zapakować i zabezpieczyć produkt.
 • Wypełnić formularz zwrotu, który został wysłany wraz z produktem (jeśli nie posiadają Państwo formularza można go wydrukować tutaj – POBIERZ FORMULARZ).
 • Zwracany produkt z dołączonym formularzem zwrotu należy odesłać na adres:
  TARANKO SP. Z O.O. „E-SKLEP”
  UL. MARYNARKI POLSKIEJ 73B
  80-557 GDAŃSK

Nie odbieramy paczek z paczkomatów, punktów odbioru oraz nadanych za pobraniem.

By dokonać zwrotu przez paczkomat należy wejść na stronę inpost.pl/SzybkieNadania i wybrać opcję PACZKOMAT->DOM (tu proszę wpisać powyższy adres TARANKO).

 

 

TERMIN REALIZACJI ZWROTU

W terminie 14 dni od dnia dostarczenia do e-sklepu towaru wraz z wypełnionym i podpisanym oświadczeniem o zwrocie – odstąpieniu od umowy, zwrócimy Ci dokonane przez Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia towaru, z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Ciebie sposobu dostawy towaru innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy oferowany w e-sklepie. Oświadczamy, iż jesteśmy uprawnieni do wstrzymania się ze zwrotem płatności do chwili otrzymania towaru z powrotem. Klient zobowiązany jest ponieść koszty wysyłki towaru do E-Sklepu. Oświadczenie o zwrocie możesz złożyć również za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-sklepu bok@taranko.com. Klient zobowiązany jest zwrócić Sprzedającemu towar niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia, w którym zostało zgłoszone odstąpienie od umowy sprzedaży. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie towaru przed jego upływem.

 

 

REKLAMACJE

 

ZGŁOSZENIE REKLAMACJI & FORMULARZ

ABY ZŁOŻYĆ REKLAMACJĘ NALEŻY:

 • Dokładnie zapakuj i zabezpiecz produkt.
 • Wypełnij formularz reklamacji, który znajdziesz tutaj - POBIERZ FORMULARZ.
 • Reklamowany produkt z dołączonym formularzem reklamacji, dowodem zakupu (np. paragonem fiskalnym), odeślij na adres:
  TARANKO SP. Z O.O. „E-SKLEP”
  UL. MARYNARKI POLSKIEJ 73B
  80-557 GDAŃSK

ROZPATRZENIE REKLAMACJI

O rozpatrzeniu reklamacji zostaniesz poinformowana drogą e-mailową.

 

TERMIN

W ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki  wraz z towarem, rozpatrzymy Twoją reklamację. W sytuacji wystąpienia braku zgodności towaru z umową możesz złożyć reklamację z tytułu rękojmi i zażądać jednego z trzech działań:

 • wymiany towaru na nowy
 • naprawy towaru
 • odstąpienia od umowy – o ile wada jest istotna.

Nie przyjmujemy paczek wysłanych za pobraniem.
Koszt dostarczenia reklamowanego towaru do Sprzedającego, a w przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, także koszt przesłania towaru do Klienta obciąża Sprzedającego.

Regulamin sklepu internetowego TARANKO

Sprzedający informuje, iż pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (Online Dispute Resolution).