Są w życiu takie momenty, które zmieniają wszystko. Dla mnie takim momentem był wyjazd na studia na florenckiej Polimodzie – Międzynarodowym Instytucie Projektowania i Marketingu Mody. To niezwykła szansa – mogłam się uczyć od najlepszych, wtopić w klimat miasta i poczuć na krótką chwilę Włoszką. A kiedy moja przygoda we Florencji dobiegła końca, rozpoczęła się zupełnie nowa w – Mediolanie, europejskim sercu świata mody. To zapoczątkowało zupełnie nową opowieść o TarankoTARANKO_mediolan.pngWłosi mają wszystko: świetną pogodę, ciepłe morze, wspaniałe stoki narciarskie, pyszne jedzenie, wyborną kawę, pięknych ludzi, miłość do mody i doskonałego stylu... można by tak wymieniać w nieskończoność.

Uwielbiam odwiedzać Mediolan. Po części pewnie dlatego, że zawsze podróżuję tam z mamą. To dla nas wyjątkowy czas, mimo że wypełniony intensywną pracą – spotkaniami biznesowymi od rana do wieczora, rozmowami z dostawcami tkanin i dodatków, wizytami na targach, szukaniem inspiracji itd. Z każdego pobytu w Mediolanie staramy się wycisnąć jak najwięcej. Ponieważ zawsze jesteśmy tam zabiegane, w nagrodę zaczynamy dzień od porządnego śniadania i dużej czarnej kawy. Mediolańskie śniadanie oczywiście musi się skończyć deserem... Później pozwalamy sobie na Spritza. To takie włoskie! Wino lub drink do lanczu to dla Włochów coś absolutnie normalnego. Staramy się jadać w lokalach, w których przebywają tylko tubylcy. Po wielu podróżach mamy już swoje ukochane miejsca, w których za każdym razem witają nas ci sami ludzie – i robią to tak, że czujemy się, jakby od naszej ostatniej wizyty minął ledwie tydzień.

Pobyt we Włoszech zawsze dodaje nam energii. Nawet jeśli mamy tam tysiące spotkań, i tak wracamy pozytywnie naładowane. Uwielbiamy chwile przerwy, kiedy możemy usiąść przy kawie i obserwować ludzi – podziwiać Włoszki, które są nie tylko piękne, ale też zadbane i zawsze modnie ubrane. Italia jest niezmiernie inspirująca, być może dlatego, że dostarcza tak wielu miłych bodźców duszy oraz zmysłom.

Odważ się i próbuj nowych rzeczy, niech inni Cię podziwiają.